Menu Zamknij

Zakres świadczonych
 usług

Kompleksowe prowadzenie spraw

Kancelaria zajmuje się profesjonalnym prowadzeniem spraw z zakresu prawa cywilnego, w tym prawa rodzinnego i prawa spadkowego oraz z zakresu prawa pracy. Opieka adwokata rozpoczyna się już na etapie rozmów ugodowych jeszcze przed wniesieniem sprawy do Sądu i trwa przez całe postępowanie sądowe. 

Porady prawne
  
Porady prawne udzielane są w dogodnej na Klienta formie:
- ​stacjonarnie w siedzibie Kancelarii przy ul. Urzędniczej 20 w Krakowie. 
- zdalnie (mailowo, telefonicznie, za pomocą wideokonferencji 
- z dojazdem do siedziby klienta w przypadku, gdy jest on podmiotem gospodarczym 

Na poradę prawną można się umówić telefonicznie pod numerem telefonu 535-290-390, mailowo: www.adwokatsiola.pl lub za pomocą formularza na stronie.    

Sporządzanie pism prawnych
   
Na zalecenie Klienta adwokat sporządza pojedyncze pisma procesowe lub inne bez reprezentacji. Jest to oferta skierowana dla Klientów, którzy nie decydują się na kompleksowe zlecenie sprawy adwokatowi lub okoliczności problemu prawnego Klienta nie wymagają reprezentacji profesjonalnego pełnomocnika.
W ramach tej usługi prawnej sporządzane są pisma wszczynające postępowanie (pozew, wniosek), pisma w toku sprawy (odpowiedź na pozew, odpowiedź na wniosek) pisma skarżące orzeczenie (zażalenie, skarga, apelacja) i inne pisma wpadkowe w toku postępowania sądowego, jak również pisma stanowiące odpowiedź na wezwania organów administracyjnych oraz listy adwokackie.  
      
Sporządzanie i opiniowanie umów prawnych
   
Do zakresu świadczonych przez kancelarię usług prawnych należy również sporządzanie i opiniowanie projektów: 
- umów cywilnych, w szczególności umowy najmu, umowy sprzedaży, umowy darowizny, umowy o dzieło, umowy zlecenia, ale także wielu innych umów, które są potrzebne Klientowi.
- umów z zakresu prawa pracy (m.in. umowa o pracę, umowa o zakazie konkurencji)
      
Zastępstwo adwokackie

Adwokat Patrycja Sioła-Durlak bierze udział w rozprawach, posiedzeniach, przesłuchaniach, oględzinach i innych czynnościach na terenie objętym apelacją krakowską (Kraków, Bochnia, Brzesko, Chrzanów, Limanowa, Miechów, Myślenice Olkusz, Nowy Targ, Nowy Sącz, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Wieliczka,)